Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi

Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi

Yüreğir Anadolu Lisesi, 2005–2006 Eğitim öğretim yılında ilçemiz Ömer-Refika Halıcılar İlköğretim Okulunun eski binasında Bakanlığımız Orta Öğretim Genel Müdürlüğünün 02.07.2005 tarih ve 7374 sayılı BAKANLIK emri ile 8 derslikte 240 öğrenci ile eğitim öğretime açıldı.

 

Geçici olarak tahsis edilen binamız daha sonra Ömer Refika Halıcılar İlköğretim Okulu için yan tarafta yeni bir bina yapılması sonucu, bina tamamen bize bırakıldı. O köhnemiş ve bakımsız bina; yıllar içerisinde veli,çevre, diğer yerel kaynakların desteği ve Bakanlığımızca alındığı tadilat programları sayesinde bugünkü haline gelmiştir.

 

2009 yılında ilk mezunlarımızı verirken ÖSYM’den ÖSS kod numarası istendi. Daha önce bu isimle açılan okul olduğu ve bu isme kod verilemeyeceği, adımızı değiştirmemiz gerektiği ifade edildi. Bunun üzerine Bakanlık Makamının oluru ile Yüreğir Anadolu Lisesi şeklinde olan adımız “Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi” olarak değiştirilmiştir.

 

Daha sonraki eğitim öğretim yıllarında 5’er şubeye 150’şer öğrenci alındı. İlk mezunlarını 2009 yılında veren Halıcılar Anadolu Lisesi, bugün 27 şubede 698 öğrenci mevcudu ile eğitim öğretime devam etmektedir.

 

Yüklenmiş olduğumuz misyon gereği; öğrencilerimizi Atatürk  İlke ve İnkılaplarına bağlı, bilinçli,araştıran,sorgulayan ve bilimsel çalışma ruhunu benimsemiş bireyler olarak bir üst öğrenime hazırlama noktasında müfredat dışında sosyal, kültürel ve bilimsel etkinliklerle destekleme çalışmaları yürütmekteyiz. Bu kapsamda düzenlemiş olduğumuz bilim şenliği sadece okulumuza değil İl genelinde bir vizyon kazandırmış ve takdir edilmiştir.

 

Ayrıca mevcut spor salonumuz ve her bölüm için oluşturduğumuz odalarla da bu çalışmalara ışık tutan etkinliklere imza atılmaktadır.

Rate and write a review

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3845. Sokak 26
01240 Adana TR
Get directions